Jdi na obsah Jdi na menu
 


Interiér

2. 7. 2006

PODESTÝLKA

: ta by měla být suchá třeba hobliny piliny se nehodí jsou moc prašné a dostanou se Osmákům do očí a způsobují jim problémy s dýchacími cestami do hoblin by se měla přimíchávat sláma tu Osmáci sežerou nebo si z ní udělají pelech.Občas jim dejte do podestýlky ubrousek.,kus látky nebo trubičku od t. papíru roztrhají to udělají si z toho hnízdo.

VĚTVE

: větve osmákům slouží nejen k ohryzu ale i ke šplhání k tomu se hodí větve z dubu nebo lísky dubové jsou velmi estetické a mívají velmi pěkné tvary dubové listí osmáci velmi rádi sní.Lískové větve nemají tak pěkné tvary ale jsou lépe k sehnání protože líska je prakticky úplně všude.Na větve můžete přidat i plošinky na kterých budou osmáci odpočívat a spát nakonec je ale stejně rozhryžou (jako skoro všechno) ale i větve by se měli měnit alespoň 1x měsíčně. Já mám navíc i docela dobré zkušenosti s různými druhy větví z ovocných stromů jako je třeba švestka,, jabloň nebo třešeň...

KAMENY

: kameny pěkně dotváří pouštní atmosféru dají se buď koupit v obchodech nebo je můžete vzít někde v lese ale musíte je pořádně umýt.Velmi dobře se vyjímá žula neměli byste ale používat cihly,tvárnice a jiné opracované útvary nepůsobí to hezky.Také byste neměli používat ostré kameny Osmáci by se mohli pořezat.

DOMEČEK

: ten by měli osmácí mít budou ho používat jako úkryt ale málokdy se stane že by v něm spaly ,spí totiž nejraději na větvích a jiných vyvýšených místech, kde mají pořádný přehled(jeden náš osmák dokonce spal na naší sedačce, občas zkoušel i na nejvšší skříni v pokoji nebo si rád zdříml třeba i uprostřed pokoje, to když byl puštěnej(uprostřed pokoje měl totiž taky přehled)).Domeček by měl být dřevěný plastový rychle rozkoušou a měli jste zbytečné vydání.Dřevěný sice taky rozkoušou ale ne tak rychle a okousaný dřevěný domeček nevypadá tak hrozně jako ten plastový.Další možností je betonová skalka ta velmi dobře zapadne a Osmáci jí nikdy nerozkoušou.

MISKA S PÍSKEM

: miska s pískem slouží osmákům k udržování srsti misku byste jim měli dát k dispozici tak 3x týdně na asi 15-20 minut písek se dá koupit v chovatelských potřebách je to tkzv. písek pro činčily.Ten dejte do těžké misky písku stačí tak 2-3 cm.Ale nenechte se mílit to co má být pravý písek pro činčily je jenom obyčejný ŠTUK který rozhodně nestojí 90,- za 3 kg a ani ten co se prodává není nějak upravován je to prostě marketing (nevím jak vaši osmáci ale ti moji se koupou jenom v tom nejkvalitnějším, nejjemnějším a taky nejdražším). Osmáci Degu se nikdy nesmí koupat ve vodě!!Za prvé neumí plavat a za druhé by se mohli nastydnout a mohli by i zemřít.(Náš osmák sice omylem spadl do záchodu, do vody, ale ihned jsme ho usušili a naštěstí to přežil. Ale i tak to raději nezkoušejte, osmáci mají mnohem raději písek)

kolotoč

HRAČKY

:v obchodech zatím nejsou k dostání žádné hračky určené speciálně pro osmáky je to škoda ale možnou alternativou jsou hračky pro křečky houpačky,kolotoče atd..Kolotoč kupte raději celokovový ty napůl umělohmotné jsou sice pěkně barevné ale to asi osmáci nedokážou ocenit protože ho rozhryžou a potom můžete jít kupovat nový (mojim osmákům to trvalo přesně jedna a půl dne.Ale byl to vážně hezký kolotoček).

. větve

kokos

I kokos s dírou může sloužit jako domeček(více ve fotkách).A nějak takto by mohla vypadat dobrá klec pro osmáky.